Вівторок, 20.02.2018, 00:32

Тарасівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Календар
«  Січень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Січень » 27 » . . . . . . . . . . . . . . . .АУДІОВІЗУАЛЬНІ ЗАСОБИ НАВЧАННЯ . . . . . . . . . .
12:02
. . . . . . . . . . . . . . . .АУДІОВІЗУАЛЬНІ ЗАСОБИ НАВЧАННЯ . . . . . . . . . .

                                  

Об'єктивні потреби розвитку сучасного суспільства обумовили створення та застосування в системі освіти різних засобів навчання. 

Аудіовізуальні засоби навчання (АВСО) (інакше кажучи - «слухозрітельние» від лат. Audire чути і visualis зоровий) - особлива група технічних засобів навчання, які отримали найбільш широке поширення в навчальному процесі, що включає екранні і звукові посібники, призначені для пред'явлення зорової та слухової інформації .

                                      


Аудіовізуальні засоби навчання займають особливе місце серед інших засобів навчання і мають найбільш сильний вплив навчальне, оскільки забезпечують образне сприйняття досліджуваного матеріалу і його наочну конкретизацію у формі найбільш доступною для сприйняття і запам'ятовування; є синтезом достовірного наукового викладу фактів, подій, явищ з елементами мистецтва, оскільки відображення життєвих явищ відбувається художніми засобами (кіно - і фотозйомка, художнє читання, живопис, музика та ін). 
Дидактичні особливості аудіовізуальних засобів навчання: 
- Висока 
інформаційна насиченість; 
- Раціоналізація підношення навчальної інформації; 
- Показ досліджуваних явищ у розвитку, динаміці; 
Реальність  відображення  дійсності. 
Використання аудіовізуальних засобів навчання сприяє реалізації наступних дидактичних принципів: принцип цілеспрямованості; принцип зв'язку з життям; принцип наочності; позитивний емоційний фон педагогічного процесу. 
Аудіовізуальні засоби навчання є ефективним джерелом підвищення якості навчання завдяки яскравості, виразності та 
інформативною цінності зорово-слухових образів, що відтворюють ситуації спілкування і навколишню дійсність. 

                  Аудіовізуальна культура та шляхи її формування 

                        
Аудіовізуальна культура - галузь культури, пов'язана з отримали широке поширення сучасними технічними способами запису і передачі зображення і звуку - кіно, телебачення, відео, системи мультимедіаСеміотично аудіовізуальні тексти являють собою знакові ансамблі, що з'єднують образотворчі, звукові та вербальні ряди. 
Аудіовізуальна культура - це спосіб фіксації та трансляції 
культурної інформації, не тільки доповнює, а й службовець альтернативою перш безроздільно панувала вербально-писемної комунікації. В даний час здійснюється «подвоєння культурного середовища», при якому всі досягнення людства, повністю відображені раніше в письмових текстах, отримують аудіовізуальний вираз (аудіовізуалізація або «візуалізація» культури), у зв'язку з чим особливого значення набувають екранні мистецтва. 

                               
Аудіовізуальна культура - 
феномен культури 20 століття: кінематограф, телебачення, відео дали дуже наочний приклад неймовірної за розмахом та швидкості системи розповсюдження аудіовізуальної інформації у художній формі. Мистецтво екрана, по суті, стало синтезом усіх, що існували раніше мистецтв. 
Це 
мистецтво, яке визначило новий тип сприйняття, сформувало найширше коло глядачів, пройшло кілька революційних етапів технологічних перетворень: бурхливий розвиток електронних технологій, поява навчальних програм в технологіях мультимедіа, широке впровадження інтерактивних систем навчання і вторгнення на наші екрани недоступного раніше потоку аудіовізуальної інформації - від масової кіно-, теле-, відеопродукції до електронних мереж. 
Екранне 
мистецтво, чиї зв'язки з багатовіковими традиціями інших мистецтв (живописомлітературою, музикою) дають неймовірний за силою впливу виховний і освітній ефект. 


  МАТЕРІАЛ ПІДГОТУВАЛА , ЗАВАНТАЖИЛА ТА ОФОРМИЛА ДИЗАЙН Web-сторінки 

                                          

                              


                                   УЧЕНИЦЯ 10 КЛАСУ РУБАН ЯРОСЛАВА


Переглядів: 635 | Додав: Діва | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
2  
Так і справді цікава інформація !

1  
Дуже цікаво!!!

Ім`я *:
Email *:
Код *: