Неділя, 29.03.2020, 17:46

Тарасівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Календар
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Музей Історії хліба

               
 
   Хліб – найдорожче багатство!  З метою вивчення історії хліборобства та для того, щоб прививати дітям повагу до людей, які працюють на землі і був створений у 1989 році наш шкільний музей Історії хліба. Експонати для нього збиралися завдяки зусиллям педколектива та учнів школи, а також жителів нашого села. Він існує 21 рік, на протязі яких поповнюється експонатами та усним матеріалом.

                 
 
  Чого не побачиш у нашому Музеї хліба! Жителі села подарували нашому Музею дерев’яні та металеві знаряддя для обробітку землі. Ми маємо зразки глиняного посуду. Тут також можна побачити ті предмети, за допомогою яких українські жінки чесали та пряли нитки. В одному з куточків Музею знаходиться макет печі. На стінах ви побачите картини та рушники, вишиті руками наших жінок. Тут є чоловічий та жіночий українські національні костюми, виготовлені руками наших односельців. Під скляними вітринами можна побачити макети – зразки хлібної випічки. А в центрі кімнати на спеціальному постаменті лежить макет величезного короваю, а поряд – зразки зернових культур, які вирощують у нашому районі. Наші експозиції розпочинаються із стендів, на яких коротко представлена історія розвитку хліборобства.

   
 Хліб і село – це кільця одного ланцюжка, які не можна уявити одне без одного. Наша Тарасівка має свою історію розвитку та своїх почесних хліборобів. Тож наступна зупинка – стенд, присвячений історії нашого села. У Музеї можна побачити фотографію і альбом, присвячений Волик Марії Василівні. Вона була першою дівчиною-трактористкою довоєнної Тарасівки. Якщо звернутися до наступного стенду, то ми побачимо тут матеріали часів Великої Вітчизняної війни. Тут і воєнні фотографії, і зразок хлібних карток того часу та інші експонати. На стенді ми можемо прочитати з чого складався хліб Ленінграда. На жаль, існують і інші цифри. 1932 – 1933, 1946 –1947 роки запам’яталися не лише розвитком сільськогосподарської техніки, а й такими сумними подіями як голодомор.

                         
 Наступна експозиція присвячена післявоєнній розбудові та освоєнню цілинних земель. Проводячи екскурсії по Музею Хліба, приймаючи участь у виховних заходах, присвячених хлібові, учні вчаться шанувати працю хліборобів, цінувати наше головне багатство – хліб. У нашому Музеї молодша і старша групи екскурсоводів проводять екскурсії для учнів своєї школи, для гостей із інших шкіл району та області, закінчуючи їх словами про бережливе ставлення до хліба. На жаль, не всі цінять його, бо не знають справжньої ціни хлібові. Двері нашого невеличкого Музею хліба завжди гостинно відкриті для всіх. Тут проводяться виховні години на теми: "Чи знаєш ти ціну хлібові?”, "Хліб – всьому голова”, ранки: "Теплий окраєць на столі”, "Хлібе наш красний” та інші. Окремі уроки народознавства теж проходять у Музеї.
 
                                                          "Образу хліба вклонімося,
                                             Сиріч-людині,
                                             Великому сіятелю землі.
                                             Істинно, люди: живемо не хлібом єдиним,
                                             Істинно так...
                                             Коли маємо хліб на столі."
                                                                                                        Б. Олійник